Manipulace s nákladem

Možnosti a omezení při manipulaci s nákladem

S čím je dobré počítat předem:
- obecně, pokud nechcete být zaskočeni
- konkrétně, pokud budete nakládat nebo vykládat u nás

- obecně, pokud nechcete být zaskočeni

O způsobu manipulace s břemeny rozhodují proškolení pracovníci s platnými průkazy vazačů a jeřábníků. Na základě jejich posouzení je zvoleno vhodné zdvihadlo a odpovídající manipulační prostředek.

Řidič naopak odpovídá za způsob uložení nákladu na úložnou plochu dopravního prostředku, za jeho zajištění proti pohybu a za jeho ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Při nevhodném uložení a zajištění nákladu by mohlo dojít v průběhu přepravy k jeho nevratnému poškození. Dopravce by měl být pro tyto případy pojištěn, stejně tak i pro případy poškození nákladu následkem dopravní nehody.

Je-li náklad správně naložen a zajištěn, výrazně se snižuje bezpečnostní riziko, riziko poškození nákladu a manipulační techniky při následném vykládání a zároveň se výrazně zkracuje čas potřebný pro vyložení.

- konkrétně, pokud budete nakládat nebo vykládat u nás

Manipulace s jeřábem vyžaduje odkrytí ( odplachtování ) úložné plochy minimálně do poloviny dopravního prostředku.

Vysokozdvižný vozík (vzv) slouží pouze pro manipulaci s přířezy uloženými v bedně nebo na paletě. V ojedinělých případech lze vzv (v závislosti na břemeni a max. nosnosti vzv) použít i k manipulaci se samostatným kompaktním břemenem, které má z manipulačního hlediska povahu bedny nebo palety (např. jednotlivé přířezy bloků). Dlouhý tyčový materiál vysokozdvižným vozíkem nenakládáme ! Vyjímku tvoří pouze "krátké" tyče, které mají povahu přířezů. Pro běžnou manipulaci s přířezy se osvědčil elektrický vzv o max. nosnosti 1 350kg. Ojediněle se uplatní i dieselový vzv s max. nosností 3 200kg.

Podívejte se na nejčastěji používané obaly...
jedná-li se o specifický náklad, kontaktujte prosím předem našeho obchodního zástupce...

novinky
Nová pila Kasto
30.09.2017
Strojový park Dělícího centra byl rozšířen o novou, v pořadí již šestou pilu, KASTOwin A5.6. ...více informací zde
20.výročí od založení firmy
17.03.2016
Dne 18. 3. 2016 slaví firma FS Kladno 20.výročí od svého založení.
rozšíření sortimentu
22.01.2016
Vážení obchodní partneři, rádi bychom vás informovali o rozšíření našeho sortimentu o jakost 34CrNiMo6+QT od průměru 80-280mm od 01.02.2016.
anketa
Jak nakupujete materiál ?
Jinak (15%)
Celkem hlasovalo: 174